MijnFintool

Nieuws

Langere rentetijd hypotheek duur voor klanten

Vanwege de stijgende hypotheekrente zetten steeds meer consumenten hun rente om naar een lange rentevaste periode. Zo’n 40 procent kiest daarbij voor een rentevastperiode van 15 jaar of langer. Mensen met een bestaande hypotheek zijn daarbij doorgaans veel duurder uit bij banken en verzekeraars dan nieuwe klanten. Dat blijkt uit een onderzoek van Independer.nl.

Bestaande klanten die hun hypotheek willen omzetten naar een lagere rentevasttijd krijgen te maken met een forse opslag op de lage hypotheekrente die alleen aan nieuwe klanten wordt berekend. Bestaande klanten betalen daardoor vaak vele duizenden tot enige tienduizenden euro’s meer voor hun hypotheek dan nieuwe klanten. Banken gaan er daarbij vanuit dat consumenten niet opnieuw aanbieders gaan vergelijken, als ze de rente voor langere tijd willen vastzetten.

 

Banken heffen voor bestaande klanten een zogeheten 'continuatietarief' als zij hun hypotheek aan het einde van de looptijd oversluiten naar één met een langere rentevaste periode. Dat tarief is enkele tienden procenten van de totale hypotheeksom en moet bovenop de hypotheekrente worden betaald. Zo betalen bestaande klanten van de Postbank die een hypotheek met een rentevaste periode van één jaar willen oversluiten naar een hypotheek met een rentevaste periode van twintig jaar 0,7 procent meer dan nieuwe klanten die dezelfde hypotheek afsluiten. Bij een standaard hypotheek van 250.000 euro is de bestaande Postbankklant volgens Independer daardoor in de resterende looptijd zo'n 35.000 euro duurder uit (250.000 euro x 0,7 procent x 20 jaar) dan hypotheeknemers die voor het eerst met de Postbank in zee gaan.

 

Independer concludeert zelf uit het onderzoek dat geldverstrekkers optimaal gebruik maken van 'onwetendheid' bij huizenbezitters. Niet alleen bij de Postbank betalen bestaande klanten veel voor het vastzetten van de hypotheek. Ook Nationale Nederlanden (0,5 procent) en SNS Bank (0,3 procent) brengen hun klanten duizenden euro's in rekening als zij hun hypotheek voor een langere periode vastzetten. ,,Nagenoeg alle banken hanteren wel een tarief van 0,1 of 0,2 procent', aldus Independer.

 

Bron: Independer, 30-05-2006

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

30 mei 2006

Laatst gewijzigd

30 mei 2006

Reacties

Ramon Wernsen
1 jun 2006
Op zichzelf is het vreemd dat bestaande klanten duurder uit zijn dan nieuwe klanten. Bestaande klanten dienen juist beloond te worden indien zij ervoor kiezen bij de renteverlenging hun geldverstrekker trouw te blijven. Of niet? Verder maken de diverse venstertarieven van diverse partijen het eigenlijk onmogelijk om een kortere rentevaste periode te kiezen. Kies je voor bijv. 1 jaar vastl dan dien je als adviseur / klant elk jaar in conclaaf te gaan met de geldverstrekker om in aanmerkiing te komen voor het goedkoopste nieuwe klanten tarief.

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1