MijnFintool

Nieuws

'Ondernemers durven niet te beleggen'

Veel ondernemers durven hun vermogen niet te beleggen in aandelen. In plaats daarvan zetten ze het liever op een veilige spaarrekening. Dit terwijl met effecten een veel beter rendement kan worden behaald.

Dit concludeert een belastingadviseur na een inventarisatie onder ruim 700 klanten van zijn bureau. De meeste ondernemers beschikken over een overschot aan liquiditeiten na de verkoop van hun bedrijf. Daarbij gaat het niet alleen om ondernemers die hun bedrijf verkopen in verband met hun aanstaande pensioen. Vooral in de zakelijke dienstverlening en de IT-sector verkopen ondernemers hun bedrijf op jongere leeftijd. De adviseur kwam er achter dat de helft van de ondernemers in deze groep het verworven vermogen niet durft te beleggen. Volgens hem heeft het instorten van de beurs na 2000 een vertrouwensbreuk veroorzaakt. In plaats daarvan zet men het geld vast op een spaarrekening. En dat loont amper, meent Nipius.

 

Bron: Zibb.nl, 23-05-2006

Modules & dossiers

Opvoerdatum

23 mei 2006

Laatst gewijzigd

23 mei 2006

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1