MijnFintool

Nieuws

Certificering schuldhulpverleners noodzakelijk

De ANVS, de Algemene Nederlandse Vereniging van Schuldbemiddelaars, is groot voorstander van certificering van schuldhulpverleners. “Er is teveel kaf onder het koren”, stelt secretaris Hans Werdmüller von Elgg. “Daar worden mensen die toch al in een kwetsbare positie zitten de dupe van. Het is een goede zaak om zo snel mogelijk te inventariseren hoe we tot criteria kunnen komen waarmee een certificeringprocedure kan worden ingericht.”

De ANVS doet haar uitspraak naar aanleiding van de bijeenkomst van 20 april, waar op initiatief van het Ministerie van Sociale Zaken, naast de ANVS ook andere partijen aanwezig waren die betrokken zijn bij de problematiek van schuldhulpverlening.

Net als andere aanwezigen is de ANVS van mening dat het voortbestaan van de ‘minnelijke trajecten’ in gevaar komt als certificering (en daarmee wijziging van de werkwijze van een aantal schuldhulpverleners) niet snel tot stand komt.

Mensen met grote schulden die daar niet meer op eigen kracht van af komen, roepen de hulp in van schuldhulpverleners. Deze schuldhulpverleners stellen orde op zaken in de financiële administratie. Daarnaast kunnen ze afspraken maken met schuldeisers over een haalbare afbetalingsregeling: het ‘minnelijk traject’. “Als de schuldeisers er geen vertrouwen in hebben dat schuldhulpverleners hun werk goed doen, zodat schuldeisers hun geld (gedeeltelijk) terugkrijgen, dan zullen ze niet meer akkoord gaan met betalingsregelingen die schuldhulpverleners trachten te sluiten”, stelt Werdmüller von Elgg, “dat is hard, maar wel begrijpelijk. Wij weten echter dat goede schuldhulpverlening in staat is om mensen structureel schuldenvrij te krijgen. Daarvoor is een vertrouwensbasis onontbeerlijk.” Bij het uitblijven van een certificering is uiteindelijk de zwakste partij de dupe: mensen met grote schulden. “Let wel, dat zijn lang niet altijd ‘bijstandsmoeders’. In heel veel gevallen gaat het om mensen met modale of zelf dubbelmodale inkomens”, stelt Werdmüller von Elgg. “Hun schulden belopen tienduizenden euro’s waar ze zonder hulp en fatsoenlijke afbetalingsregelingen nooit meer vanaf komen.”

Modules & dossiers

Opvoerdatum

09 mei 2006

Laatst gewijzigd

09 mei 2006

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1