MijnFintool

Nieuws

'Zelfstandige benadeeld door nieuwe zorgwet'

Freelancers, zelfstandigen zonder personeel, vrije beroepers, mensen met een eigen BV (DGA’s) krijgen allemaal te maken met grote financiële consequenties als gevolg van de nieuwe Zorgverzekeringswet.

Volgens het Platform Zelfstandige Ondernemers (PZO) zijn zij vanaf dit jaar 600 euro tot zelfs 2200 euro méér kwijt aan hun ziektekostenverzekering en bijkomende kosten dan vorig jaar. PZO is nu een handtekeningenactie begonnen om minister Hoogervorst en de Tweede Kamer ervan te overtuigen dat er snel iets moet worden gedaan aan de onredelijke ziektekostenpremie voor zelfstandigen. Volgens Roel Masselink, secretaris van de PZO, is bij de ontwikkeling van de Zorgverzekeringswet duidelijk niet gedacht aan deze omvangrijke groep van zelfstandigen, die naar schatting uit 850.000 mensen bestaat. 'Wij willen nu dat de minister het probleem erkent,' zegt Masselink. 'Hij heeft in juni vorig jaar de Eerste Kamer toegezegd dat hij compensatie zou zoeken voor groepen die beduidend meer moeten gaan betalen als gevolg van de nieuwe Zorgverzekeringswet. Dat is met de zelfstandigen zeker het geval, maar tot nu toe wil hij dat niet erkennen. Hij stelt weliswaar dat de WAO-premie is verlaagd, maar die was toch al niet van toepassing op zelfstandigen.'

 

Bron: Staatscourant, 27-02-2006

Modules & dossiers

Opvoerdatum

28 feb 2006

Laatst gewijzigd

28 feb 2006

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1