MijnFintool

Nieuws

Lokaal ondernemingsklimaat verslechtert

Ondernemers zijn tussen 2002 en 2005 ontevredener geworden over de lokale overheid. Dit blijkt uit een onderzoek van het ministerie van Economische Zaken. In de periode vóór 2002 nam de tevredenheid juist toe. De nieuwste resultaten zijn volgens de Staatscourant des te opvallender omdat gemeenten de afgelopen jaren veel aandacht hebben besteed aan het verbeteren van de dienstverlening aan bedrijven.

Zo zijn er bedrijvenloketten geopend en centrale punten ingesteld voor het aanvragen van vergunningen. Ook is geprobeerd internetsites toegankelijker te maken en het bedrijfsleven meer te betrekken bij beleidsvorming. Veel gemeenten hebben bovendien een speciale functionaris aangesteld voor de contacten met bedrijven. Ondanks deze inspanningen blijkt de waardering voor de gemeentelijke dienstverlening te zijn afgenomen. Hetzelfde geldt voor de beoordeling van het economisch beleid en de communicatie. Het meest kritisch zijn ondernemers over het tempo waarmee vragen en verzoeken worden beantwoord, de vergunningverlening, de hoogte van lokale lasten en de benaderbaarheid of het inlevingsvermogen van bestuurders.

 

Bron; Staatscourant, 30-01-2006

Modules & dossiers

Opvoerdatum

31 jan 2006

Laatst gewijzigd

31 jan 2006

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1