Tegenwoordig wordt pas als een interessant huis is gevonden een makelaar ingeschakeld om het uitgezochte huis te beoordelen en om te onderhandelen over de verkoopprijs. Door dergelijke deeldiensten aan te bieden kunnen makelaars hun kennisvoorsprong blijven benutten.
Opvallend is volgens VEH de recente stroom 'doe-het-zelf' initiatieven waarmee makelaars de markt overspoelen. Twee springen er uit: Makelaarsland.nl en Zoekallehuizen.nl. Beide webdiensten breken met een traditie. Makelaarsland door particulieren toegang te geven tot Funda, de grootste huizensite die voorheen voorbehouden was aan (dure) NVM-makelaars. Zoekallehuizen is uniek omdat deze zoekmachine advertenties vindt in bijna alle websites van makelaars en particulieren en daarmee een soort Google is voor de huizenbranche.
Vereniging Eigen Huis is enthousiast over deze nieuwe ontwikkelingen. 'Nu kan de consument zelf alle benodigde informatie verzamelen en zijn huis te koop aanbieden. Daardoor is hij zelfbewuster geworden. Een initiatief als Zoekallehuizen.nl is in onze ogen een prachtig voorbeeld van slim gebruik maken van beschikbare, maar vaak moeilijk vindbare informatie, waar de koper en verkoper hun voordeel mee kunnen doen', aldus Frank van Loon, directeur ledenbelang bij Vereniging Eigen Huis.
Bron: Vereniging Eigen Huis, 24-01-2006
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99
Wat zit de VEH toch met een verborgen agenda te schermen