Iets minder dan de helft van de ondervraagden gaat volledig af op het advies van een hypotheekadviseur. Dit advies wordt gevolgd, hoewel 84 procent van mening is dat alleen een goed advies gegeven kan worden als alle mogelijke hypotheekproducten van alle geldverstrekkers worden vergeleken.
Volgens een ruime meerderheid van de ondervraagden laat een hypotheekadviseur zich in zijn advies op enigerlei wijze leiden door de provisie die hij ontvangt. VEH concludeert uit de onderzoeksresultaten dat hypotheekadviseurs over het algemeen niet te vertrouwen zijn.
Vereniging Eigen Huis roept de branche op het vertrouwen van de consument terug te winnen door het transparant maken van de beloning van adviseurs en eist een verbod op afspraken over productieverplichtingen bij onafhankelijke adviseurs. De onderzoeksresultaten en het persbericht van VEH zijn hier in te zien.
Bron: VEH, 29-12-2005
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99
k ben een verslag aan het maken voor school. In dit verslag moet o.a. argumenten komen te staan om de provisieregeling af te schaffen.
Kan iemand mij misschien helpen hiermee?
Groetjes Lientje