MijnFintool

Nieuws

Eenderde meer ambtenaren met vervroegd pensioen

Ambtenaren maken op dit moment nog massaal gebruik van bestaande VUT-regelingen. Dit jaar zijn er eenderde meer ambtenaren met vervroegd pensioen gegaan dan vorig jaar.

De Volkskrant brengt dat bericht en baseert zich daarbij op interne stukken van pensioenfonds ABP. Vorig jaar gingen 19.000 mensen met de VUT via het ABP. Dit jaar zal dat aantal waarschijnlijk op rond de 27.000 liggen. Er zijn volgens de krant verschillende oorzaken voor de toename. De Remkes-regeling, waarmee ambtenaren van 57 jaar en ouder met een aanvulling op hun VUT-uitkering eerder kunnen stoppen met werken, wordt dit jaar beëindigd. Het kabinet wilde met de regeling, vernoemd naar minister van Binnenlandse Zaken Johan Remkes (VVD), het aantal rijksambtenaren inkrimpen en verjongen.

 

Verder is dit jaar het laatste jaar dat ambtenaren op de vaste leeftijd van 61 jaar met pensioen kunnen. Vanaf volgend jaar gaat het aantal gewerkte jaren meespelen om te bepalen wanneer een ambtenaar met pensioen kan. Ook de vergrijzing binnen het ambtenarenkorps speelt een rol.

 

Bron: de Volkskrant, 03-11-2005

Modules & dossiers

Opvoerdatum

03 nov 2005

Laatst gewijzigd

03 nov 2005

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1