MijnFintool

Nieuws

Onderhandelen over hypotheken loont

Huiseigenaren die de rentevaste periode van hun hypotheek willen verlengen doen er verstandig aan om bij geldverstrekkers te onderhandelen over de hoogte van de rente voor een nieuwe periode. Volgens Vereniging Eigen Huis (VEH) kan daardoor honderden tot enkele duizenden euro’s per jaar worden bespaard.

VEH deed onderzoek onder 341 eigenwoningbezitters die recentelijk hun hypotheek hebben verlengd. Ruim 63 procent van de ondervraagden onderhandelde met de geldverstrekker over de hoogte van de rente bij het einde van de rentevastperiode. Iets meer dan 36 procent van de huizenbezitters onderhandelde niet en accepteerde het rentevoorstel van hun huidige geldverstrekker. Van de woningbezitters die wel onderhandelen slaagde 41,5 procent erin om met succes een lagere hypotheekrente te bedingen. Voor iets meer dan 36 procent leverden de onderhandelingen geen resultaat op. 

 

Bron: VEH, 03-11-2005

Modules & dossiers

Opvoerdatum

03 nov 2005

Laatst gewijzigd

03 nov 2005

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1