MijnFintool

Nieuws

DSI start zelfregulering beleggingsadviseurs

Het Dutch Securities Institute (DSI) dat de vinger aan de pols houdt van de effectenbranche, start op 1 oktober met een register voor ‘financieel adviseurs beleggingsproducten'. Dit moet de integriteit bevorderen van beleggingsadviseurs, aldus Het Financieele Dagblad.

Beleggingsadviseurs die DSI nu registreert, bieden geïndividualiseerd beleggingsadvies en richten zich op vermogende particulieren. In een interview met FD zegt DSI-directeur Oosterholt: 'Maar onder de vermogensgrens van 1 à 2 ton krijgen consumenten in toenemende mate standaardbeleggingsproducten aangeraden, als modelportefeuilles en beleggingsfondsen. Dit gebeurt veelal door adviseurs die niet bij DSI zijn geregistreerd. Ook aan zulke standaardproducten kleven risico's voor klant, adviseur en aanbieder.' Het nieuwe DSI-register voor financieel adviseurs moet die risico's helpen beperken. Bij het register horen onder meer: toelatingsexamens, periodieke herexamens, tuchtrechtspraak en een klachtencommissie. DSI richt zich op financieel adviseurs in loondienst bij de 450 aangesloten financiële instellingen, zoals banken.

 

Bron: Het Financieele Dagblad, 26-09-2005

Modules & dossiers

Opvoerdatum

26 sep 2005

Laatst gewijzigd

26 sep 2005

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1