MijnFintool

Nieuws

Aantal WAO-ers daalt

Het aantal arbeidsongeschiktheidsuitkeringen is in mei 2005 op 938 duizend uitgekomen. Dat is 55 duizend minder dan in januari 2003, toen er nog 993 duizend arbeidsongeschiktheidsuitkeringen verstrekt werden. De afname komt geheel voor rekening van de WAO. Het aantal WAO-uitkeringen is inmiddels bijna terug op het niveau van 1998.

Eind mei 2005 gingen 739 duizend uitkeringen naar arbeidsongeschikte werknemers (WAO), 144 duizend uitkeringen naar jonggehandicapten (Wajong) en 54 duizend uitkeringen naar arbeidsongeschikte zelfstandigen (WAZ). Sinds januari 2003 is het aantal WAO-uitkeringen met 62 duizend gedaald, terwijl de andere uitkeringen met 7 duizend licht toenamen.

 

De verminderde instroom is deels het gevolg van de invoering van de Wet Verbetering Poortwachter, die bedoeld is om te verhinderen dat mensen in de WAO belanden. Daarnaast moeten werknemers nu twee jaar ziek zijn voordat ze in de WAO kunnen komen. Dat was tot 1 januari 2004 één jaar.

 

Bron: CBS, 16-09-2005

 

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

19 sep 2005

Laatst gewijzigd

19 sep 2005

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1