MijnFintool

Nieuws

Sterkere economische groei in 2006

De Nederlandse economie zal in 2006 sterker aantrekken dan eerder voorspeld. De lastenverlichting die het kabinet in de pen heeft, zal de economie stimuleren tot een groeipercentage van 2,5. Dat blijkt uit de nog vertrouwelijke Macro Economische Verkenning van het Centraal Planbureau (CPB).

Het CPB verwacht dat particuliere consumptie meer zal stijgen dan eerder becijferd. Mede door de kabinetsmaatregelen om de koopkracht van gezinnen op peil te houden, valt de inzinking van de consumptie mee. Er wordt nu uitgegaan van een daling van de particuliere bestedingen met 2,25%.

 

Verder investeert het bedrijfsleven volgend jaar 8,25% meer dan dit jaar, zo staat in de Macro Economische Verkenning. Ondernemers investeren weer in nieuwe projecten omdat hun vermogenspositie is verbeterd.

 

Wel bestaat er nog de kans dat de olieprijs roet in het eten zal gooien. Wanneer de olieprijs volgend jaar op het huidige niveau blijft of zelfs verder stijgt, zal het inflatiepercentage verdubbelen. Bovendien zal de economische groei flink geremd worden, mede vanwegen de hogere energieprijzen voor de burger en de daardoor achterblijvende consumptie.

 

Bron: Het Financieele Dagblad, 08-09-2005

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

08 sep 2005

Laatst gewijzigd

08 sep 2005

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1