MijnFintool

Nieuws

Met een verhoging van de pensioenleeftijd kan Nederland vergrijzing aan

Nederland verkeert in een goede positie om de vergrijzing van de bevolking en het daardoor oplopende beroep op de sociale zekerheid op te vangen. Wel moet de Nederlandse cultuur van vervroegd uittreden doorbroken worden en zal de pensioengerechtigde leeftijd verhoogd moeten worden.

Dat blijkt uit een rapport van de OESO, de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling, dat staatssecretaris Van Hoof van Sociale Zaken vandaag heeft aangeboden aan de Tweede Kamer. Volgens het OESO-rapport is de bevolkingsdeelname van ouderen tussen de 50 en 65 jaar in Nederland hoger dan het Europese gemiddelde.

De OESO is van mening dat het aantal werkende 50-plussers verder kan worden vergroot door verhoging van de AOW-leeftijd. Wat Van Hoof betreft is een dergelijke aanpassing op dit moment niet aan de orde. De staatssecretaris hoopt met de huidige maatregelen op het gebied van VUT, prepensioen, WAO, WW en wetgeving, leeftijdsdiscriminatie op de arbeidsmarkt tegen te gaan. Mensen tussen de 50 en 65 jaar moeten zoveel mogelijk aan het werk worden geholpen en gehouden, vindt Van Hoof.

 

Bron: Staatscourant, 05-09-2005

Modules & dossiers

Opvoerdatum

06 sep 2005

Laatst gewijzigd

06 sep 2005

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1