MijnFintool

Nieuws

Einde mixfondsen?

Is de aankondiging van Friesland Bank dat het stopt met zijn mixfonds het eerste signaal dat mixfondsen hun langste tijd hebben gehad? Lettend op de reacties van fondsbeheerders in een artikel in Het Financieele Dagblad niet.

Andere aanbieders van mixfondsen lijken geen reden te zien te stoppen. Volgens Freddy van Mulligen van Morningstar zijn mixfondsen zijn voor minder bedreven beleggingsadviseurs makkelijk om te verkopen. Het is een aardige beleggingsoplossing, misschien wel aardiger dan een garantieproduct.

De fondsbeheerder van het Delta Lloyd Mixfonds herkent de zorgen bij Friesland Bank en constateert dat de attitude van de belegger is veranderd. Volgens hem kiezen beleggers nu voor aandelen of obligaties, en zijn mixfondsen minder in trek. Delta Lloyd is echter niet van plan om het mixfonds eraan te geven. Ten eerste omdat het mixfonds voornamelijk wordt gebruikt door verzekeringsklanten voor hun hypotheek of lijfrente waarbij het om langdurige contracten gaat, maar bovendien storten verzekeringsklanten maandelijks geld bij, waardoor het mixfonds gestaag groeit.


Volgens de directeur beleggingsfondsen Nederland van ING Investment Management heben mixfondsen voor de klant grote voordelen: gemak en eenvoud. De klant hoeft er niet naar om te kijken. Het rendement van een mixfonds ligt tussen dat van aandelen en obligaties in. De periode van 2000 tot 2002, zeer slechte jaren voor aandelen maar goede voor obligaties, waren vaak beroerd voor veel mixfondsen. Met mixfondsen is het echter belangrijk om een lange tijdshorizon te nemen.

Wat de toekomst van mixfondsen is, valt moeilijk te voorspellen. Voor banken zijn het dure producten, anderzijds zal door de zorgplicht het aanbod van mixfondsen toenemen.

Bron: Het Financieele Dagblad, 18 augustus 2005

Modules & dossiers

Opvoerdatum

18 aug 2005

Laatst gewijzigd

18 aug 2005

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1