MijnFintool

Nieuws

Eén op drie herkeuringen leidt tot verlies uitkering

Door de herkeuringsoperatie van arbeidsongeschikten raken fors meer mensen hun uitkering kwijt dan was voorzien. Dit blijkt uit het halfjaarverslag van het Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen (UWV).

In de eerste helft van dit jaar moest bijna 36 procent van de herkeurde WAO'ers zijn uitkering inleveren. De verwachting was dat slechts een kwart dit lot zou treffen. Daarmee lijkt de overheid structureel meer geld te besparen dan geraamd.

 

Het opnieuw beoordelen van de ruim 300.000 arbeidsongeschikten loopt overigens flinke vertragingen op. In de eerste helft van dit jaar hebben slechts 77.000 mensen een herkeuring ondergaan, circa 30.000 minder dan de planning.

 

Naast het grote aantal WAO'ers dat zijn uitkering verliest, blijft ook de instroom teruglopen. In de eerste helft van 2005 kwamen er 14.000 uitkeringsgerechtigden bij. Dat is nog niet de helft van het aantal dat vorig jaar instroomde. Het totale aantal WAO'ers bedraagt nu 737 duizend. Dat zijn er 29 duizend minder dan halverwege 2004.

 

Bron: Sdu – Overheidsinformatie, 17 augustus 2005

Modules & dossiers

Opvoerdatum

18 aug 2005

Laatst gewijzigd

18 aug 2005

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1