Een werkgroep van werkgevers, werknemers, ouderenorganisaties en de twee grootste pensioenkoepels die over de code vergadert, heeft een voorkeur voor toezichthouders vanuit de eigen sector. 'De pensioensector zit niet te wachten op pottenkijkers van buiten', aldus een deelnemer aan het overleg.
De werkgroep stuurt erop aan dat de ‘commissarissen’ worden benoemd door de leden die zitting krijgen in het nog in te stellen 'verantwoordingsorgaan', te vergelijken met de aandeelhoudersvergadering. Vrijdag is in een overeenstemming bepaald dat hierin werknemers, werkgevers en gepensioneerden een stem krijgen.
Deze afgevaardigden zullen vooral voormalige pensioenbestuurders en deskundige vakbondsleden als commissaris kiezen. De kans wordt daarmee klein dat echt onafhankelijke personen, bijvoorbeeld voormalige financieel bestuurders en advocaten, intern toezicht gaan houden.
Bron: Het Financieele Dagblad, 17 augustus 2005
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99