MijnFintool

Nieuws

Zelfstandige ziet zorgkosten explosief stijgen

Zelfstandige ondernemers kunnen te maken krijgen met een enorme stijging van de premie van hun ziektekostenverzekering. In het nieuwe stelsel dat per 1 januari aanstaande ingaat betalen zij voor de basisverzekering niet alleen de nominale premie van zo’n 1.100 euro, maar ook de inkomensafhankelijke bijdrage die tot 1.875 euro kan oplopen.

De inkomensafhankelijke premie is 6,25 procent van het (bijdrage)inkomen tot een maximum van 30.000 euro. Zelfstandig ondernemers die dat bedrag of meer als inkomen hebben, kunnen een totale zorgpremie van bijna 3.000 euro per jaar tegemoet zien. Dat is in de meeste gevallen twee tot drie keer zoveel als ondernemers met een particuliere ziektekostenpolis nu betalen. Overigens zijn zowel het percentage (6,25) en het maximum van het bijdrage-inkomen (30.000 euro) nog voorlopige cijfers.

 

MKB-Nederland en agrariërsorganisatie LTO Nederland zeggen de ontwikkelingen voor de ondernemers nauwgezet te volgen. Het kabinet heeft aangegeven de inkomenseffecten van de invoering van de basisverzekering zoveel mogelijk te willen beperken.

 

Bron: Het Financieele Dagblad, 03-08-2005

Modules & dossiers

Opvoerdatum

03 aug 2005

Laatst gewijzigd

03 aug 2005

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1