MijnFintool

Nieuws

'Winkelkredietkaarten belangrijke oorzaak schulden'

Consumenten die met een zogeheten winkelkredietkaart op de pof kopen, raken vaak in financiële problemen. Volgens de Volkskrant beschikken zo’n 2,5 miljoen mensen over een kaart als Comfort card en PrimeLine. De rente die de uitgevers van die kaarten berekenen, kan oplopen tot het wettelijk maximum van 21 procent.

Minima die een beroep doen op financiële hulpverlening hebben in de helft van de gevallen gebruik gemaakt van een winkelkrediet. Niet alleen de hoge rente leidt tot problemen, ook het feit dat aankopen onbezonnen worden gedaan. Volgens de Nederlandse Vereniging voor Volkskrediet zorgen de kaarten voor impulsaankopen.

De PvdA heeft inmiddels opgeroepen de maximaal toegestane rente op aankopen op krediet te verlagen. De PvdA wil het huidige maximum van 21 procent snel verlagen naar een procent of 7 à 8.

 

Bron: de Volkskrant, 18-07-2005

Modules & dossiers

Opvoerdatum

18 jul 2005

Laatst gewijzigd

18 jul 2005

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1