MijnFintool

Nieuws

'Schade terroristische aanslagen onvoldoende verzekerd'

Vier jaar na de aanslagen van 11 september zijn nog steeds landen waar de verzekering tegen terrorisme niet op orde zijn. Dat stelt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling, de OESO. Schattingen van de kosten van een aanslag lopen uiteen van 50 miljard tot 250 miljard dollar.

Private partijen zijn nog niet in staat om die enorme verliezen te vergoeden, stelt de organisatie. De verantwoordelijkheid hierbij ligt echter wel bij de markt. Overheden moeten alleen dan bijspringen als de private partijen daar niet toe in staat zijn. Belastingmaatregelen zouden kunnen worden ingezet om het aantrekkelijker te maken voor verzekeraars om terrorisme te verzekeren, doordat het het opbouwen van reserves goedkoper zou maken. In Nederland zijn de zaken goed op orde. De OESO noemt de Nederlandse aanpak als goed voorbeeld. Er is een publiek-privaat systeem waarin de Nederlandse overheid, de verzekeringsmaatschappijen en de herverzekeraars de risico's delen tot maximaal een miljard euro per kalenderjaar of 75 miljoen per locatie.

 

Bron: Staatscourant, 06-07-2005

Modules & dossiers

Opvoerdatum

07 jul 2005

Laatst gewijzigd

07 jul 2005

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1