MijnFintool

Nieuws

Leeftijdsdiscriminatie ligt op de loer bij omzetting prepensioen

In een groot aantal nieuwe CAO-afspraken wordt de bestaande VUT- of prepensioenregeling voor 55-plussers gecontinueerd, conform het fiscale overgangsregime van de Wet VUT, Prepensioen en Levensloop (Wet VPL). Daarbij worden volgens Watson Wyatt de eventuele gevolgen ten aanzien van leeftijdsdiscriminatie vaak onderschat.

Overgangsregelingen die zijn gebaseerd zijn op het fiscale overgangsrecht zijn alleen toegestaan als het onderscheid tussen diverse leeftijdscategorieën objectief gerechtvaardigd kan worden. Juist die objectieve rechtvaardiging ontbreekt vaak geheel in veel van de gemaakte CAO-afspraken, of de formulering van die rechtvaardiging laat te wensen over. Dat levert behoorlijke juridische risico’s op en kan leiden tot procedures bij de Commissie Gelijke Behandeling of de rechter. 

Om die risico’s in te perken hebben de pensioenjuristen van Watson Wyatt de “Checklist overgangsregelingen en WGBL” ontwikkeld. Met behulp van deze checklist kunnen sociale partners toetsen of een beoogde leeftijdsafhankelijke overgangsmaatregel objectief gerechtvaardigd kan worden. De checklist is gebaseerd op de wettelijke criteria voor de objectieve rechtvaardiging van leeftijdsonderscheid en op de beschikbare rechtspraak daarover.

 

Bron: Watson Wyatt, 16-06-2005    

Modules & dossiers

Opvoerdatum

17 jun 2005

Laatst gewijzigd

17 jun 2005

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1