MijnFintool

PA opdracht

Wie is de instemmingsgerechtigde (gewezen) partner bij afkoop of omzetting pensioen in eigen beheer?

Op 1 april 2017 is de Wet uitfasering pensioen in eigen beheer en overige fiscale pensioenmaatregelen (Wet PEB) ingevoerd. Op grond van de Wet PEB kunnen DGA's vanaf die datum tot en met 31 december 2019 de in eigen beheer gehouden opgebouwde pensioenaanspraak afstempelen en vervolgens de fiscale waarde afkopen of omzetten in een aanspraak ingevolge een oudedagsverplichting (ODV). Voor deze afkoop of omzetting heeft de DGA schriftelijke toestemming nodig van zijn (gewezen) partner.

Aan de hand van het op 8 juni 2018 door het Centraal Aanspreekpunt Pensioenen (CAP) gepubliceerde V&A 17-025 wordt op de vraag ingegaan wie als instemmingsgerechtigde (gewezen) partner kwalificeert.

Alleen abonnees van Fintool hebben toegang tot dit onderdeel. Log graag in of neem een abonnement.
Dit artikel bevat 371 woorden

Neem een abonnement op Fintool!

Je deskundige kennispartner op financiële dossiers waar je ook mee kunt sparren.
  • Dagelijkse e-mail nieuwsbrief
  • Kennisbank met 1000+ artikelen
  • Deskundige helpdesk
  • Rekenmodellen en downloads
  • Persoonlijk archief
  • Inclusief Permanent Actueel module!!

Leerdoel

1j.18 (B) en 3g.1 (V)
De kandidaat kan de risico’s van de DGA en zijn besloten vennootschap beschrijven met betrekking tot overlijden van de DGA ten behoeve van partner en nabestaanden wanneer er tevens sprake is van een pensioenverplichting of oudedagsverplichting. (1j.18) H

Modules & dossiers

Opvoerdatum

28 jun 2018

Laatst gewijzigd

28 jun 2018

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1