MijnFintool

Nieuws

Werkgevers eerder naar verzekeraar dan naar UWV

Werkgevers die het risico op gedeeltelijke arbeidsongeschiktheid willen verzekeren, zullen dat vaker bij een particuliere verzekeraar doen dan bij het UWV. Dat blijkt uit de Arbodienstenmonitor.

Onderdeel van de nieuwe WIA (de vervanger van de WAO) is de Werkhervattingsregeling gedeeltelijk arbeidsgeschikten (WGA), die een hybride uitvoering krijgt. Dat betekent dat werkgevers straks kunnen kiezen of ze het (gedeeltelijke) arbeidsongeschiktheidsrisico zelf dragen, het verzekeren bij een private verzekeraar óf dat ze verzekerd blijven bij het UWV.

 

Vooruitlopend op de nieuwe wet heeft MarketConcern, een adviesbureau voor de arbo- en verzekeringssector, gevraagd waar werkgevers straks voor zullen kiezen. Uit de antwoorden blijkt dat 53 procent het risico op gedeeltelijke arbeidsongeschiktheid zelf wil dragen, 22 procent het wil verzekeren en 25 procent het nog niet weet. Van de groep die het risico wil verzekeren, laat een ruime meerderheid weten het risico liever te willen onderbrengen bij een verzekeraar (63 procent) dan bij het UWV (22 procent).

 

Uit het onderzoek blijkt ook dat ruim veertig procent van de ondervraagde werkgevers zich onvoldoende geïnformeerd voelt over de veranderingen op het gebied van sociale zekerheid en zorg. Volgens het Verbond van Verzekeraars ligt hier een belangrijke taak voor het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

 

Bron: Verbond van Verzekeraars, 21-04-2005

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

22 apr 2005

Laatst gewijzigd

22 apr 2005

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1