MijnFintool

Nieuws

Voor 720 miljard aan buitenlandse effecten

Nederlanders bezitten voor 720 miljard euro aan buitenlandse effecten, een nieuw record! Ter vergelijking: dit is ongeveer drie keer zoveel als de schuld van de Nederlandse overheid.

Het bezit aan buitenlandse effecten is in 2004 met EUR 100 miljard toegenomen. Nederlanders hebben fors ingekocht (EUR 63 miljard). Wisselkoersveranderingen hebben in 2004 een negatief effect hierop gehad (- EUR 12 miljard).

De waardes van zowel de buitenlandse aandelenportefeuille (EUR 295 miljard) als van het verhandelbare schuldpapier (EUR 424 miljard) hebben hun hoogste niveaus ooit bereikt. De helft van het Nederlandse bezit is afkomstig uit het EMU-gebied, een kwart uit de Verenigde Staten.

 

Bron: DNB 22 februari 2005

Voor 720 miljard aan buitenlandse effecten

Modules & dossiers

Opvoerdatum

23 feb 2005

Laatst gewijzigd

23 feb 2005

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1