De onderneming uit Utrecht is momenteel in gesprek met een groot ziekenhuis dat mede participeert. Simed wil deelnemen in het project om externe financiers over de brug te helpen.
'Het gaat om een volwaardig particulier ziekenhuis. Het zal zich volledig richten op planbare zorg, ook op ingrepen waarvoor mensen enkele dagen moeten worden opgenomen', zegt directeur Paul Sloot van Simed Medical Centres & Services BV, de vennootschap voor de Nederlandse markt. Omdat de gesprekken nog gaande zijn, wil hij de naam van het participerende ziekenhuis nog niet prijsgeven. Binnen twee maanden moet duidelijk zijn of het project kan doorgaan.
Simed kan bogen op jarenlange ervaring met ziekenhuisprojecten in het buitenland. De onderneming doet haalbaarheidsstudies, laat bouwen, financiert en verzorgt de leveringen van apparatuur. Hele ziekenhuizen worden kant-en-klaar opgeleverd tot en met de training van het personeel.
Onlangs heeft het bedrijf nog ingeschreven op de inrichting van een ziekenhuis met 1200 bedden in Benghazi in Libië: een order van euro160 mln. 'We kunnen echt grote projecten aan', zegt Sietse Zoodsma, directeur van de Simed groep. In 2003 won zijn bedrijf de exportprijs van de Kamer van Koophandel voor Midden-Nederland.
De Nederlandse ziekenhuismarkt was jarenlang niet interessant voor Simed. Maar de laatste jaren wordt weer geïnvesteerd in nieuwbouw en renovatie. Het loslaten van allerlei regeltjes en de geleidelijke invoering van marktwerking zorgen ervoor dat de bestaande ziekenhuizen zich opnieuw moeten oriënteren. Simed zegt met een aantal Nederlandse ziekenhuizen in gesprek te zijn over het opzetten van particuliere klinieken.
Het is het tweede grote initiatief voor de Nederlandse ziekenhuismarkt. Vorig jaar maakte interimmanager Paul Sturkenboom de oprichting van Het Ziekenhuisconsortium bekend. Dit consortium mikt op de overname van noodlijdende ziekenhuizen die daarna rendabel moeten worden gemaakt. Tot nu toe heeft het consortium geen ziekenhuis aangekocht.
Bron: Het Financieele Dagblad, 18-02-2005
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99