De begrotingen en de kostenkaders van de AFM en DNB
Op grond van de Wbft 2019 keuren de minister van SZW en ik (Hoekstra) jaarlijks de toezichtbegrotingen van de financiële toezichthouders goed. De toezichthouders zijn bij het opstellen van de begroting gebonden aan de hoogte van het kostenkader.
DNB heeft aangegeven voor 2020 omvangrijke investeringen te moeten doen die niet binnen het bestaande kostenkader opgevangen kunnen worden. Deze investeringen zien op het programma Huisvesting, uitbreidingen in de toezichttaak en de digitale strategie van DNB. Om die reden ben ik voornemens om het kostenkader voor 2020 van DNB te verhogen.
Het integriteitstoezicht wordt uitgebreid omdat DNB vanaf 2020 toezicht gaat houden op crypto-instellingen. Vanaf begin 2020 gelden de normen van de anti-witwasrichtlijn ook voor de platformen voor de omwisseling van crypto’s naar fiat geld en voor aanbieders van cryptobewaarportemonnees. Deze aanbieders dienen zich bij DNB te registreren op het moment dat de wet in werking treedt. DNB wordt op grond van het wetsvoorstel de toezichthoudende autoriteit op deze aanbieders. DNB zet nieuwe technologie en data in voor de identificatie en monitoring van de risico’s van deze nieuwe taak. Ook is DNB betrokken bij de oprichting van anti-witwascolleges voor financiële instellingen die onder haar toezicht vallen en zal van DNB een intensievere bijdrage aan EBA-werkzaamheden gevraagd worden.
Daarnaast krijgt DNB er in 2020 nieuwe toezichttaken bij die voortvloeien uit PSD2 en neemt het aantal instellingen en de complexiteit sterk toe. Dat geldt ook voor de instellingen die zich door de Brexit in Nederland vestigen. De impact van de Brexit blijft onzeker en daarmee risicovol.
Bron: Rijksoverheid
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99