MijnFintool

Nieuws

Ruim 100 nieuwe bedrijven per dag

In 2003 zijn er 37 duizend nieuwe bedrijven opgericht. Hiervan was 73 procent een eenmanszaak. Deze bedrijfsvorm heeft de laatste drie jaar aan populariteit gewonnen. In 2000 startte nog tweederde van de opgerichte bedrijven met een eenmanszaak.

In 2003 was er in de 37 duizend nieuwe bedrijven voor 55 duizend mensen werk. Drie jaar geleden leverden de destijds gestarte bedrijven nog werk op voor 65 duizend mensen. Dit betekent dat het aantal werkenden per nieuw bedrijf ten opzichte van 2000 is gedaald met 12 procent, van 1,7 naar 1,5. Van de ruim 10 duizend nieuwe bedrijven in de zakelijke dienstverlening zijn in 2003 ruim 3 duizend organisatieadviesbureaus en ruim duizend reclameadviesbureaus opgericht.

Bij oprichtingen zijn ook de zogeheten vrije beroepen populair, zoals de kappers en schoonheidsspecialisten. In 2003 zijn er 1 600 van deze bedrijven bijgekomen. Het betreft hier bedrijven waar minstens één persoon werkzaam is voor minimaal 15 uur per week. Daarnaast worden jaarlijks ook nog eens ruim duizend van deze bedrijven opgericht waar minder dan 15 uur per week wordt gewerkt.

 

Bron: CBS, 13-12-2004

Modules & dossiers

Opvoerdatum

13 dec 2004

Laatst gewijzigd

13 dec 2004

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1