De werkgever moet de werknemer informeren in heldere en begrijpelijke bewoordingen over zijn rechten en plichten en over de risico’s van de werknemer, aldus Stein. Hierbij gaat het onder meer om de vraag welk pensioen een werknemer opbouwt, hoeveel hij opbouwt, hoe de indexering is geregeld en welke keuzes de werknemer heeft.
De werknemer kan er straks op rekenen elk jaar een pensioenoverzicht te krijgen, waarin is aangegeven hoeveel hij al heeft opgebouwd en hoeveel dat zal zijn als hij met pensioen gaat. Ook moet een werknemer op de hoogte worden gebracht van de gevolgen voor zijn pensioen als deze van baan is veranderd en hij zijn opgebouwde rechten kan meenemen naar een andere pensioenuitvoerder. Als de werknemer met pensioen gaat, moet hij geïnformeerd worden over zijn jaarlijkse uitkering.
Ook moet de gepensioneerde dan duidelijk worden gemaakt wat het indexeringsbeleid van de pensioenuitvoerder is, zo komt in de nieuwe wet te staan. Tot slot moet iedere deelnemer aan een pensioenregeling op verzoek het jaarverslag, het reglement, eventueel het herstelplan en andere documenten toegestuurd krijgen.
Bron: De Financiele Telegraaf, 12-10-2004
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99