MijnFintool

Nieuws

Belastingdienst slecht bereikbaar

De bereikbaarheid van de Belastingdienst is al jaren een groot probleem, vindt de Nederlandse Federatie van Belastingadviseurs (NFB). Uit een meting van de NFB bleek dat in 54 procent van de gevallen iedereen van de Belastingdienst in gesprek was en het contact daarom beëindigd werd. In de gevallen dat er wél werd doorverbonden, werd een wachttijd doorgegeven. Die kon oplopen tot ruim vijf minuten.

NFB zou graag zien dat e-mail als correspondentiemiddel wordt geaccepteerd. “Nu is een belastingplichtige gedwongen om voor vragen de telefoon te pakken of een brief te sturen."

De NFB vindt deze 'prestaties' ver beneden de maat. "Van ondernemers wordt geëist dat ze stipt hun aangiftes indienen. Andersom mogen dan een goede service en bereikbaarheid worden verwacht."

 

Bron: KvK, 17-11-2004

Modules & dossiers

Opvoerdatum

18 nov 2004

Laatst gewijzigd

18 nov 2004

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1