MijnFintool

Nieuws

Kabinet wil levensloopregeling fors verruimen

Het kabinet is volgens ingewijden bereid de levensloopregeling fors te verruimen om tot een akkoord te komen met de vakbeweging. Het wil het mogelijk maken dat werknemers via deze regeling in totaal 2,1 volledig jaarsalaris belastingvrij kunnen sparen. In het wetsvoorstel dat het kabinet naar de Tweede Kamer heeft gestuurd is dat nog 1,5 jaarsalaris.

Om de levensloopregeling aantrekkelijker te maken voor de lagere inkomens kan per jaar dat is gespaard een belastingbonus van maximaal 183 euro worden toegekend. Bovendien krijgen werkgevers de mogelijkheid fiscaal aftrekbare bijdragen te storten in de levensloopregeling.

Vrijdagavond willen partijen het akkoord formeel sluiten. Er zijn afspraken gemaakt over de vier conflictpunten: WAO, vroegpensioen, loonmatiging en versobering van de WW. De afspraken over WAO en vroegpensioen zijn het concreetst. Het kabinet past de vernieuwing van de WAO per 2006 zo aan dat deze lijkt op het voorstel van vakbeweging en werkgevers.

Het moet het einde betekenen van de stakingen tegen het kabinetsbeleid. De FNV besloot woensdag tot formeel overleg met het kabinet. FNV-voorzitter De Waal ziet nog wel geschilpunten tussen het kabinet en de FNV.

 

Bron: Volkskrant, 04-11-2004

Modules & dossiers

Opvoerdatum

04 nov 2004

Laatst gewijzigd

04 nov 2004

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1