MijnFintool

Nieuws

Praktische regeling werknemers in automobielbranche geactualiseerd

Werknemers van autodealers rijden vaak in meerdere (demonstratie)auto's (automodellen) per jaar waarvan de catalogusprijs sterk wisselt. Voor een correcte toepassing van het autokostenforfait zouden zij in beginsel precies moeten bijhouden in welke auto en hoeveel ze daarmee hebben gereden.

Volgens het zogeheten autodealerbesluit kunnen deze werknemers onder voorwaarden een afspraak maken met de Belastingdienst om een praktische regeling toe te passen. Daarbij mogen ze uitgaan van een gemiddelde catalogusprijs van de auto's die de betreffende werknemer gelet op zijn (inkomens)positie in het bedrijf ter beschikking staan. De regeling geldt onder vergelijkbare omstandigheden ook buiten de automobielbranche. Het laatst verschenen autodealerbesluit van 11 augustus 2004 is onlangs aangepast. Aanleiding hiervoor vormen enkele wijzigingen in de vastgestelde catalogusprijs van enkele klassen van automodellen van de automerken Audi, Chevrolet en Subaru.

 

Het volledig bericht van PriceWaterhouseCoopers vindt u hier.

 

Bron: PriceWaterhouseCoopers, 13-10-2004

Modules & dossiers

Opvoerdatum

14 okt 2004

Laatst gewijzigd

14 okt 2004

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1