Dat blijkt uit het rapport ,,Ga direct naar een standaard reïntegratietraject; ga niet langs start' van het economisch onderzoeksbureau EIM. Volgens de WAO-wetgeving is het beginnen van een bedrijf goed mogelijk. De meeste medewerkers van de uitkeringsinstantie UWV weten echter weinig van de mogelijkheden en moedigen een bedrijfsstart volgens het rapport niet snel aan.
Reïntegratie van bijstandsgerechtigden via een bedrijfsstart is bij gemeenten vaak geen geloofwaardige mogelijkheid. Zeker in kleine plaatsen is de kennis van ondernemersschap over het algemeen beperkt. De regelingen en de betrokken instellingen en medewerkers zijn zeer sterk gericht op werk in loondienst.
Dat is volgens het EIM waarschijnlijk vaak terecht. De kosten van een dergelijk traject zijn lager. Voor bepaalde, veelal kansarme groepen lijkt dat echter minder het geval. Voor deze groepen kan het beginnen van een bedrijf een snellere, duurzamere en daarmee goedkopere reïntegratie opleveren. Voor hen vormt het een betere kans omdat zelfstandig ondernemerschap meer flexibiliteit en eigen invloed met zich meebrengt.
Starters worden ook ontmoedigd door uitkeringsregelingen. Reïntegratiebedrijven worden vooral via het no cure/less pay-principe betaald. Omdat weinig starters al na een jaar op volle kracht draaien, worden zij zelden als volledige herintreders beschouwd. Daardoor krijgt het reintegratiebedrijf maar gedeeltelijk betaald.
Bron: PW Net, 13-10-2004
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99