MijnFintool

Nieuws

Stand van zaken centrale Wft-examinering

Minister Dijsselbloem van Financiën stuurt de Tweede Kamer de actuele stand van zaken van de centrale Wft-examinering. Daaruit blijkt onder meer dat de stijgende lijn zich voor de initiële Wft-examens en voor het totale slagingspercentage zich sinds september 2014 verder heeft voortgezet.

De minister benadrukt dat de centrale Wft-examinering de continue aandacht van het ministerie heeft waarbij een kwalitatief hoogwaardige en realistische toetsing van de vakbekwaamheid van financieel adviseurs centraal staat.

Slagingspercentages
In 2014 zijn tot en met december in totaal 60.347 examens afgenomen, inclusief herexamens. Dit betrof 22.056 PEplusexamens  en 38.291 initiële Wft-examens.
Voor alle 60.347 examens die tot en met december 2014 zijn afgenomen, bedraagt het slagingspercentage 55,5%. Wat betreft de PEplus-examens is het slagingspercentage 60,8% en voor de initiële Wft-examens bedraagt het slagingspercentage 52,4%. Ter vergelijking: in de stand van zaken van november 2014 bedroegen de slagingspercentages (berekend tot en met september 2014) 48,4% voor alle examens, 62,0% voor de PEplus-examens en 44,5% voor de initiële examens.

Downloads:
Kamerbrief 'Stand van zaken' (Word, 7 pagina's)
Aantal examens en slagingspercentages Vakbekwaamheid per module tot en met december 2014 (pdf, 2 pagina's)
Reactie sector op brief minister inzake Vakbekwaamheid 5 november (pdf, 12 pagina's)

 

Bron: Rijksoverheid

Modules & dossiers

Opvoerdatum

27 jan 2015

Laatst gewijzigd

27 jan 2015

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1