Na Griekenland, Ierland en Portugal dreigt Italië het volgende slachtoffer te worden in de eurocrisis. Vanochtend vindt onder leiding van EU-president Herman Van Rompuy er een spoedoverleg plaats in Brussel over het gevaar van besmetting in de eurozone.
Bij het crisisberaad zitten Europese Centrale Bank-voorzitter Jean-Claude Trichet, commissievoorzitter José Manuel Barroso, voorzitter van de eurozone Jean-Claude Juncker en eurocommissaris Olli Rehn (Monetaire Zaken) aan tafel. In de zomer volgt vermoedelijk een extra EU-top.
Catastrofe
Vrijdag dumpten beleggers massaal Italiaans staatspapier waardoor de rente 10 basispunten steeg tot 5,27%, het hoogste peil in negen jaar. Relatief ’kleine’ landen zijn nog wel te redden door de vangnetten van Europa. Maar als Spanje of Italië moeten aankloppen wordt dit een catastrofe voor de eurozone. De ECB zou nu een snelle ophoging van het noodfonds willen tot 1500 miljard euro.
Onrust aanwakkeren
Diplomaten storen zich aan het overleg dat Van Rompuy houdt. „Dit soort berichten over spoedberaad maakt het allemaal veel erger. Van Rompuy wil blijkbaar laten zien dat hij de leiding neemt, maar intussen wakkert dit de onrust over Italië verder aan”, stelt een EU-functionaris. De woordvoerder van de EU-president zegt dat het gaat om ’coördinatie van standpunten’. Volgens hem zijn er in het verleden al twee van zulke bijeenkomsten geweest en moet er niet te zwaar aan worden getild.
Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.