MijnFintool

Nieuws

Dekkingsgraad pensioenfondsen daalt verder

De dekkingsgraad van diverse grote pensioenfondsen is in het tweede kwartaal onder de 105% gedoken. Dat blijkt uit kwartaalberichten van het pensioenfonds Zorg en Welzijn en de fondsen van Metaal en Techniek (PMT) en de Metalektro (PME).

 

De Nederlandsche Bank (DNB) stelt voor de dekkingsgraad een minimumniveau van 105%. De drie genoemde pensioenfondsen hadden het afgelopen kwartaal last van de lage rente, waardoor pensioenverplichtingen hoger worden. Ook de onrust op de aandelenmarkten speelde de pensioenfondsen parten.
 
De dekkingsgraad, die aangeeft of het vermogen van een fonds groot genoeg is om aan de toekomstige verplichtingen te kunnen voldoen, daalde het sterkst bij Zorg en Welzijn. Bij dat fonds, met ruim 2,3 miljoen (oud-) werknemers veruit het grootste van de drie, zakte de dekkingsgraad tot 99%. In het eerste kwartaal voldeed Zorg en Welzijn met 109% nog aan de norm van DNB.
 
Bij PMT, dat ruim een miljoen deelnemers heeft, zakte de dekkingsgraad van 98% tot 91%. Bij PME, circa 680.000 deelnemers, zakte de verhouding tussen het vermogen en de verplichtingen met 6 procentpunt tot 93%.
 
De zorgen over de sterk opgelopen overheidsschulden van diverse Europese landen en de twijfels over het herstel van de economie zetten tegelijkertijd de beurskoersen onder druk. De fondsen moesten daardoor verliezen incasseren op hun beleggingen in aandelen.
 
Bron: OverGeld, 22-07-2010

Modules & dossiers

Opvoerdatum

23 jul 2010

Laatst gewijzigd

23 jul 2010

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1