MijnFintool

Nieuws

Postzegels op termijn lucratiever dan goud

Postzegels sparen levert op de lange termijn meer op dan obligaties en goud. De rendementen kunnen op lange termijn oplopen tot gemiddeld zeven procent per jaar.

 

Dit hebben onderzoekers Christophe Spaenjers van de Universiteit van Tilburg en Elroy Dimson van de London Business School becijferd.
 
Britse postzegels leverden tussen 1900 en 2008 een gemiddeld rendement van zeven procent op. Het gemiddelde rendement over dezelfde periode op obligaties is 5,4 procent en op goud 4,7 procent. Alleen de rendementen op aandelen pakten met 9,2 procent hoger uit.
 
Postzegels kennen ook een relatief laag risico. Fluctuaties op de aandelenmarkt hebben geen grote gevolgen voor het rendement van postzegels. Dit maakt postzegels volgens de onderzoekers tot een goed 'diversificatie-instrument'. "Door te investeren in postzegels wordt het risico van een beleggingsportefeuille beter gespreid."
 
Postzegels zijn daarbij waardevast en daarmee bestand tegen inflatie. "Zeker in een economisch onzekere periode met een hoge inflatie kunnen beleggingen in postzegels een aantrekkelijke en relatief veilige investering zijn."
 
Het artikel van de onderzoekers verschijnt binnenkort in de Journal of Financial Economics.
 
Bron: AD, 14-07-2010

Modules & dossiers

Opvoerdatum

15 jul 2010

Laatst gewijzigd

15 jul 2010

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1