ABN Amro heeft vorig jaar 117 miljoen euro verlies geleden tegen een winst van 471 miljoen euro in 2008. Het verlies komt door hogere voorzieningen voor dubieuze leningen, het omvallen van DSB Bank en de kosten voor de afsplitsing.
Het omvallen van DSB Bank heeft ABN Amro 100 miljoen euro gekost. De ontvlechting van het bankenconsortium en de integratie met Fortis Nederland kost nog eens 106 miljoen.
Zonder die bijzondere posten boekte ABN Amro een winst van 114 miljoen euro. In zijn toelichting zei topman Gerrit Zalm dat 2009 een jaar van uitdagingen was.
Per 1 april is de juridische afsplitsing van ABN Amro van de Britse zakenbank RBS een feit. 'Dit zal het begin markeren van een nieuwe periode voor de bank waarin het beste van ABN Amro en Fortis Nederland wordt samengebracht', aldus Zalm.
Combineer de snelheid van onze specifiek op Nederlandse wet- en regelgeving getrainde AI met de diepgaande expertise van vakspecialisten. Fintool biedt de zekerheid van een altijd vakkundig onderbouwd dossier.