Het CDA doet in het Strategisch Beraad voorstellen om het belastingstelsel te wijzigingen. Het Strategisch Beraad van het CDA is behelst een nieuwe toekomstvisie, de koers van de christen-democraten voor de komende vijftien jaar. Delen daarvan zijn inmiddels uitgelekt.
Hetty Schuring van schuld- en maatschappelijk adviesbureau Sociale Raadsvrouw zegt dat deze volmachten worden gebruikt om huiseigenaren met betalingsachterstanden onder druk te zetten. „Mensen die hun hypotheek niet meer kunnen opbrengen mogen kiezen: een executieverkoop en de schuldsanering in of een betalingsregeling treffen met hun bank. Banken willen een regeling treffen als klanten een volmacht tekenen.” Bij de onherroepelijke volmacht bepaalt de hypotheekverstrekker de prijs en alle andere voorwaarden en neemt een eigen makelaar in de arm die de onderhandelingen voert. „De negatieve financiële gevolgen voor de schuldenaar kunnen zeer groot zijn”, aldus Schuring.
Gênant
Schuldenaren denken dat ze beter af zijn als de bank alles regelt met de makelaar, er geen ’gênante’ executieveiling hoeft plaats te vinden en de hypotheekbetalingen tijdelijk worden opgeschort, zegt Schuring. „Maar wat de bewoners niet weten is dat ze alle zeggenschap overdragen aan de bank.” De rente en aflossing worden maandelijks bij de hypotheekschuld opgeteld, die daarmee oploopt. „Bovendien leggen de hypotheekverstrekkers vaak ook loonbeslag en/of beslag op de inboedel, zodat bewoners niet het antieke kastje van oma kunnen verkopen om andere schuldeisers te betalen”, aldus een makelaar die voor banken werkt.
Het Wetenschappelijk Instituut van het CDA heeft het idee voor een vlaktaks nieuw leven ingeblazen. Het is volgens het instituut een manier om de hypotheekrenteaftrek in stand te houden. Door de invoering van één belastingtarief krijgen mensen ook maar één vast percentage terug van de rente die zij over hun hypotheek betalen.
Vakbeweging en werkgevers praten momenteel over de mogelijkheden van één belastingtarief van 35 à 40 procent. Deze vlaktaks moet de huidige zes belastingtarieven vervangen. Dat meldt de Volkskrant op basis van het vergaderstuk ‘eenvoudiger en groeibevorderende belastingheffing’ van de sociale partners.
Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.