MijnFintool

Nieuws

3 miljoenste AOW’er geregistreerd

De Sociale Verzekeringsbank (SVB) heeft bekendgemaakt dat in november de 3 miljoenste AOW’er is geregistreerd. Het aantal AOW-gerechtigden stijgt nu snel omdat de babyboomgeneratie met pensioen gaat.


In 2011 zijn de eerste babyboomers met pensioen gegaan. Dat zorgt voor een versnelde instroom van 190.000 personen in 2010 naar 259.000 in 2011. Bij een ongewijzigde pensioenleeftijd van 65 jaar kent Nederland in 2022 4 miljoen AOW-gerechtigden. Op dit moment verwerkt de SVB maandelijks ruim 20.000 nieuwe aanvragen voor de AOW.

De huidige generatie ouderen blijkt met de tijd mee te gaan. Meer dan de helft van de nieuwe AOW-aanvragen wordt via e-dienstverlening op MijnSVB.nl ingediend. De SVB verwacht dat dit percentage alleen maar zal toenemen. Ook de uitvoering van de AOW is grotendeels geautomatiseerd.

Bron: Sociale Verzekeringsbank, 01-12-2011

Modules & dossiers

Opvoerdatum

02 dec 2011

Laatst gewijzigd

02 dec 2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1