MijnFintool

Nieuws

Gepensioneerde in buitenland mist AOW-extraatje

De Eerste Kamer heeft ingestemd met het wetsvoorstel om het extraatje voor 65-plussers te vervangen door een nieuwe regeling, die alleen voor Nederlandse belastingplichtigen geldt.

 

Daardoor krijgen straks naar schatting 280.000 ouderen die in het buitenland wonen, niet meer het extraatje. De bezuiniging wordt vanaf 1 juni dit jaar de doorgevoerd. Aanvankelijk was het de bedoeling om de regeling per 1 januari van dit jaar te laten gelden. Het lukte vorig jaar echter niet om het plan dat nog van het vorige kabinet is, voor 2011 door de Senaat te loodsen. Elke maand vertraging kost de overheid ongeveer 8 miljoen euro. In 2011 levert de besparing circa 60 miljoen euro op. Dat bedrag loopt de komende jaren op tot ongeveer 119 miljoen euro in 2015.
 
Fiscale maatregelen
Per 1 juni komen nog ongeveer 2,5 miljoen Nederlandse belastingbetalende AOW'ers in aanmerking voor de nieuwe tegemoetkoming die gepensioneerden in hun koopkracht moet compenseren voor fiscale maatregelen. Daarbij zitten ook circa 15.000 ouderen die in het buitenland wonen, veelal in Duitsland, en in Nederland nog voldoende belasting betalen. Het extraatje bedraagt - net als nu - ongeveer 400 euro bruto per jaar.
 
Bron: nu.nl, 19-04-2011

Modules & dossiers

Opvoerdatum

20 apr 2011

Laatst gewijzigd

20 apr 2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1