MijnFintool

Nieuws

Senaat stemt in met opsporing onverzekerden

De Eerste Kamer heeft het wetsvoorstel Opsporing onverzekerden aangenomen. Minister Schippers van Volksgezondheid wil met deze wet het aantal mensen zonder verplichte zorgverzekering terugdringen. Nu zijn er zo’n 150.000 onverzekerden die goed zijn voor 140 miljoen euro aan gederfde premies.


Met ingang van 15 maart worden de onverzekerden actief opgespoord en gemaand om een zorgverzekering te sluiten. Ze krijgen eerst een brief van het College voor zorgverzekeringen (CVZ) en na drie maanden een boete van driemaal de standaardpremie per maand (circa 340 euro). Als vervolgens blijkt dat de betrokkene nog niet verzekerd is, dan volgt een tweede boete. Als dat niet helpt, worden ze door het CVZ bij een zorgverzekeraar ondergebracht. Zij zijn dan een jaar lang een bestuursrechtelijke premie verschuldigd ter hoogte van de standaardpremie (circa 1.350 euro). Deze wordt zo mogelijk rechtstreeks ingehouden op het loon of de uitkering.

Bron: AMweb, 23-02-2011

Modules & dossiers

Opvoerdatum

23 feb 2011

Laatst gewijzigd

23 feb 2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Professionele onderbouwing van jouw klantdossier

Combineer de snelheid van onze specifiek op Nederlandse wet- en regelgeving getrainde AI met de diepgaande expertise van vakspecialisten. Fintool biedt de zekerheid van een altijd vakkundig onderbouwd dossier.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1