MijnFintool

Nieuws

Inflatie eurozone boven ECB-norm

In december zijn de prijzen in de eurozone met 2,2 procent gestegen in vergelijking met dezelfde maand in 2009. Het is de eerste keer sinds november 2008 dat de inflatie de 2 procent passeert. Dat blijkt uit een eerste schatting van Eurostat.

 

De maximumgrens die de Europese Centrale Bank (ECB) hanteert voor de inflatie is 2%. Economen verwachten echter niet dat de inflatiepiek van december reden is voor de ECB om op de rem te trappen door de rente snel te verhogen.
 
Gestegen olieprijs
De inflatiestijging is vooral te wijten aan de gestegen olieprijs. Die klom in december met 8,6 procent naar 94,75 dollar per vat. Ook duurder voedsel en btw-verhogingen hadden een prijsopdrijvend effect. Veel analisten houden bij het beoordelen van de cijfers rekening met de kerninflatie. Dat is de inflatie zonder de beweeglijke olie- en voedselprijzen. De kerninflatie stond in november op een laag peil: 1,1 procent.
 
Bron: De Volkskrant, 05-01-2011

Modules & dossiers

Opvoerdatum

05 jan 2011

Laatst gewijzigd

05 jan 2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1