Meer dan een miljoen Nederlanders kiezen dit jaar voor een andere zorgverzekering. Reden zijn de forse premieverhogingen - gemiddeld 150 euro - en de ingrijpende inkrimping van het basispakket.
Volgend jaar stijgen de premies voor zorgverzekeringen gemiddeld met 10 procent. Daarnaast gaat het eigen risico omhoog. En bovendien zal een aantal zaken niet meer onder het basispakket vallen: de pil, anti-depressiva, de tandarts en de eerste behandelingen bij een fysiotherapeut.
Volgens Erik Hordijk, directeur van Verzekeringssite.nl hebben veel Nederlanders door dat ze fors kunnen besparen op de zorgpremie. Hij zegt dat in de afgelopen jaren meestal niet meer dan 300- tot 400 duizend mensen veranderden van zorgverzekering. Dat is slechts 3 of 4 procent van het totaal aantal verzekerden. Maar dit jaar is ruim 8 procent van de Nederlanders een andere verzekeraar gaan zoeken. Alle verzekeraars schermen op internet met nieuwe merken waarmee ze klanten proberen binnen te halen. De premies op deze nieuwe internetlabels zijn gemiddeld 195 euro per jaar lager dan die op de bestaande.
Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.