MijnFintool

Nieuws

Belgische banken helpen klant frauderen

Luxemburgse en Zwitserse filialen van Belgische banken helpen hun klanten hun bankrekeningen verborgen te houden voor de fiscus. Zij bieden aan hun rekening op naam van een spookbedrijf op de Bahama's of in Panama te zetten.

 

De belastinginspectie in Gent heeft dat ontdekt, aldus de Vlaamse zakenkrant De Tijd dinsdag. Volgens directeur Karel Anthonissen hebben de banken zulke spookbedrijven 'in de voorraadkast'.
 
De belastinginspectie kwam de frauduleuze praktijken op het spoor toen klanten gebruik wilden maken van een pardonregeling voor zwartspaarders. Onderzocht wordt nu of de leiding van de banken op de hoogte was van het bedrog.
 
Bron: zibb, 14-12-2010

Modules & dossiers

Opvoerdatum

15 dec 2010

Laatst gewijzigd

15 dec 2010

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1