MijnFintool

Nieuws

Verzekeraar moet communiceren over woekerpolis

Ruim 60 procent van de Nederlanders met een woekerpolis overweegt een andere vorm van vermogensopbouw. 40 procent van hen blijft bij de eigen verzekeraar als deze een alternatief product aanbiedt. 20 procent van de consumenten heeft het vertrouwen in de eigen verzekeraar totaal verloren door de woekerpolisaffaire. Dat blijkt uit onderzoek van Blauw Research in opdracht van Ordina naar de tevredenheid en verwachtingen van consumenten met betrekking tot de afhandeling van woekerpolissen door verzekeraars..


Uit het onderzoek blijkt dat niet zozeer de woekerpolis zelf, maar meer het uitblijven van compensatie voor de woekerpolissen en de communicatie vanuit verzekeraars bepalende factoren zijn voor het vertrouwen van de klant in zijn verzekeraar.

Klanten begrijpen bovendien best dat er kosten door een verzekeraar worden ingehouden. Het belangrijkste voor de consument is niet zozeer dat er kosten worden ingehouden, maar meer dat de kosten transparant zijn. Momenteel bestaat er nog veel onduidelijkheid over de kosten van een beleggingsverzekering. Gemiddeld genomen denken de respondenten dat slechts 58 euro van iedere ingelegde 100 euro daadwerkelijk wordt belegd. Vrouwen zijn hierin pessimistischer, 33% van de vrouwelijke respondenten verwacht dat van iedere 100 euro slechts 40 euro (of minder) wordt belegd.

Bron: Eufin, 04-10-2010
 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

05 okt 2010

Laatst gewijzigd

05 okt 2010

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1