MijnFintool

Nieuws

Wie kent de juiste huizenprijzen in Wassenaar?

In Wassenaar is het aantal verkochte huizen vorig jaar dramatisch gedaald en zijn de prijzen gekelderd. Dit blijkt uit afzonderlijke onderzoeken van twee lokale makelaars, zo meldt De Telegraaf. Woningmarktcijfers toont echter een heel ander beeld van de lokale huizenmarkt in de op twee na duurste gemeente van Nederland.


De gemiddelde prijs van een Wassenaarse woning zou in het afgelopen jaar met 21 procent zijn gedaald volgens de lokale makelaars. Een gemiddelde woning in Wassenaars bracht in 2008 nog 724.000 euro op, vorig jaar was dat 575.000 euro.

Het aantal verkochte woningen van boven de miljoen daalde met 67 procent van zestig stuks in 2008 tot slechts 20 in 2009. En de prijs van deze huizen daalde zelfs met 27 procent. Was de gemiddelde villaprijs in 2008 nog ruim 2 miljoen euro, in 2009 werd een laagterecord van 1.648.000 euro genoteerd.

Woningmarktcijfer.nl kwam vorige week overigens met totaal andere cijfers over de gemeente Wassenaar. Volgens die onderzoekers, die zich baseren op gegevens van het Kadaster, was de gemiddelde koopsom in Wassenaar vorig jaar 636.000 euro en was Wassenaar de enige van de top vier duurste gemeenten die een prijsstijging kende ten opzichte van 2008, en wel met 4,7 procent.

Bronnen: De Telegraaf, 19-02-2010 / Woningmarktcijfers.nl, 10-02-2010
 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

19 feb 2010

Laatst gewijzigd

19 feb 2010

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1