MijnFintool

Nieuws

150.000 notoire wanbetalers zorgpremie

Volgens het College voor Zorgverzekeringen (CVZ) en de vier grote ziektekostenverzekeraars zijn er in Nederland 150.000 notoire wanbetalers van de zorgpremie.

 

Het gaat om minstens de helft van de mensen die hun zorgpremie niet hebben betaald. Mensen met een betalingsachterstand van tenminste zes maanden komen uiteindelijk bij het CVZ terecht. Ze betalen 30 procent meer dan de gemiddelde premie.
 
Momenteel wordt de zorgpremie van 49.000 wanbetalers door het CVZ geïnd bij werkgever, pensioenfonds of uitkeringsinstantie. Voorlopig betreft het alleen de wanbetalers van CZ en een aantal kleine verzekeraars. Het loopt de komende maanden snel op als de wanbetalers van Uvit, Menzis en Achmea worden toegevoegd. In september telde Nederland 304.000 wanbetalers en 152.000 onverzekerden, aldus het CBS.
 
Bron: AM, 03-02-2010

Modules & dossiers

Opvoerdatum

03 feb 2010

Laatst gewijzigd

03 feb 2010

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1