In 2009 zijn 29.500 WIA-uitkeringen toegekend aan arbeidsongeschikten. Dat zijn er zo’n tweeduizend meer dan was verwacht.
Het aantal mensen met een WIA-uitkering voor arbeidsongeschiktheid groeit daarmee harder dan verwacht. Dit blijkt uit kwartaalverkenningen van uitkeringsinstantie UWV. UWV kan de toename maar voor een deel verklaren. De vergrijzing speelt een rol, omdat ouderen een hoger risico lopen. Maar de toename is groter dan op grond van de vergrijzing kon worden verwacht.
Het beroep op de WIA is al enkele kwartalen hoger dan voorzien. Vorig jaar werden 29.500 WIA-uitkeringen toegekend, UWV denkt dat halverwege dit jaar het totale aantal mensen met een WIA-uitkering boven de 100.000 komt.
Tussen 2006 en 2008 nam het risico in de WIA te belanden toe. In 2006 kwamen per duizend werknemers 2,2 mensen in de WIA, in 2008 waren dat er 2,7. Dat is een toename met 23 procent, terwijl niet meer dan 5 procent is toe te schrijven aan de gevolgen van de vergrijzing. De stijging is te zien in alle sectoren, maar is het grootst bij de uitzendbedrijven, de gezondheidssector en het onderwijs.
Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.