MijnFintool

Nieuws

Afschaf compensatie leidt tot hogere zorgpremies

Als de zogenoemde 'macronacalculatie' wordt afgeschaft, zullen volgens de zorgverzekeraars de premies voor zorgverzekeringen stijgen.

 

De 'macronacalculatie' is een vergoeding achteraf waarmee de overheid verzekeraars compenseert voor grote tegenvallers zoals niet gerealiseerde bezuinigingen of de extra kosten van een pandemie. Minister Klink wil de compensatie afschaffen omdat zorgverzekeraars meer risicodragend moeten worden. Hierdoor zouden verzekeraars geprikkeld worden om scherper in te kopen en zo de kosten van de zorg te drukken. Het idee is dat als de risico's van tegenvallers voor de samenleving als geheel meer bij de verzekeraars gelegd worden, zij ook scherper zullen letten op dat soort kosten van de zorg.
 
De verzekeraars zijn unaniem tegen afschaffing. Door de compensatie kunnen zij de premie laag houden omdat zij geen buffers hoeven op te bouwen. Zonder compensatie zou de Nederlandsche Bank de solvabiliteitseisen verhogen. Afschaffing van de compensatie leidt volgens de verzekeraars tot fors hogere premies. De verzekeraars voeren ten slotte aan dat de compensatie geen invloed heeft op hun onderlinge concurrentie. 'Aan de positie van de verzekeraars ten opzichte van elkaar verandert deze compensatie niets. De winst van scherp inkopen wordt er ook niet door afgeroomd', zegt Jean-Paul van Haarlem, bestuurder van ONVZ.
 
Morgen praat de Tweede Kamer over het zorgverzekeringsstelsel.
 
Bron: Het Financieele Dagblad, 27-01-2010

Modules & dossiers

Opvoerdatum

27 jan 2010

Laatst gewijzigd

27 jan 2010

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1