MijnFintool

Nieuws

Akkoord cao voor het verzekeringsbedrijf

Er is een onderhandelingsakkoord over een nieuwe cao voor het verzekeringsbedrijf. Als ook de leden akkoord gaan, geldt de nieuwe cao per 1 december 2009 tot 31 mei 2011 voor circa 17.000 werknemers.


De op 28 februari 2010 geldende salarissen en salarisschalen worden per 1 maart 2010 structureel verhoogd met 0,9 procent. De op 31 januari 2011 geldende salarissen en salarisschalen worden per 1 februari 2011 structureel verhoogd met 0,5 procent.

Er zijn afspraken gemaakt over het in lijn brengen van de cao met de wet- en regelgeving op het gebied van gelijke behandeling. Dit houdt onder meer in dat vakantie en arbeidsduur niet meer afhankelijk zijn van leeftijd. Met de vakorganisaties zijn overgangsmaatregelen afgesproken.

Om de inzetbaarheid van werknemers verder te vergroten, zijn ook afspraken gemaakt over loopbaanchecks en ervaringscertificaten. Daarnaast wordt extra ruimte geboden om beter in te spelen op het spitsuur van het leven en het vervullen van zorgtaken. Verder is afgesproken een studie te doen naar de indexering van de pensioenen. Ook wordt de houdbaarheid en toekomstbestendigheid van de pensioenregeling onderzocht.

Bron: Verbond van Verzekeraars, 15-01-2010

Modules & dossiers

Opvoerdatum

18 jan 2010

Laatst gewijzigd

18 jan 2010

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1