MijnFintool

Nieuws

Merrill Lynch verwacht 2,2 procent groei Nederland

Portfoliostrateeg Bill O'Neill van de Amerikaanse vermogensbeheerder Merrill Lynch voorspelt dat de wereldwijde economie dit jaar met ruim 4 procent groeit, na een krimp van bijna 1 procent in 2009. De economie in Nederland zou dit jaar met 2,2 procent groeien.

 

O'Neill verwacht dat de economie in de eurozone dit jaar even hard groeit als die van Nederland. Voor 2011 voorspelt Merrill Lynch een groei van het Nederlands bruto binnenlands product (bbp) van 2,7 procent. Dat is licht hoger dan de voorspelling van 2,5 procent voor de eurozone volgend jaar. Wel houdt de econoom een slag om de arm. Consumenten moeten meer gaan uitgeven en lenen, nu de dreiging van werkloosheid afneemt en gezinsinkomens herstellen, aldus O'Neill.
 
Voor Ierland wordt de minste groei verwacht dit jaar (+0,5 procent) en voor China de meeste groei (+10,1 procent). O'Neill voorspelt voor de Verenigde Staten een groei van 3,2 procent in 2010 en voor Groot-Brittanië gaat het om 1,5 procent. O'Neill denkt verder dat het een goed jaar gaat worden voor aandelen. Aandelen in de sectoren technologie, olie & gas, media en industriële ondernemingen zullen beter presteren dan gemiddeld. Aandelen in de gezondheidssector, auto-industrie en chemiebedrijven dit jaar tot de achterblijvers.
 

Bron: De Financiële Telegraaf, 07-01-2010

Modules & dossiers

Opvoerdatum

08 jan 2010

Laatst gewijzigd

08 jan 2010

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1